دوستان و همکارای خوبم!

شما جای من بودین چه کار می کردین ؟؟؟؟

◊◊◊◊◊

چند وقتی هست که تو فضای مجازی و غیر مجازی دوستان و همکاران میخوان که فایل های قابل ویرایش پاورپوینت های فارسی و ریاضی رو در اختیارشون قرار بدم .  

از یه طرف مثل هر اثری که تولید میشه حق کپی رایت برای خودم قائلم . هر چی باشه شب ها و روزهای زیااااادی رو طی این چند سال گذاشتم برای ساختنشون . از خواب و خوراک و خانواده ام زدم تا تونستم فایل هایی با اون کیفیت رو بسازم .(به خدا قصدم فخرفروشی و تفاخر نیست ولی دوستانی که از پاورهای ما استفاده کرده اند حتما تأیید می کنند که اصلا قابل مقایسه با پاورهایی که جاهای دیگه دیده اند نیست . هم از نظر زیبایی و هم از نظر کامل بودن!)

هر درس فارسی که شامل دو کتاب فارسی و نگارش میشه ، بین 20 تا 50 اسلاید غیر تکراری داره و ریاضی هم هر تم حدود 20 تا اسلاید غیر تکراری . و در هر درس بی اغراق چند هزار انیمیشن به کار رفته!

♥♥♥♥♥♥♥♥♥

به دو نمونه از سختی های زیاد تولید این پاورها اشاره کنم بد نیست :

دوستان می دونن که خط مورد استفاده در کتابهای فارسی ما با هیچکدوم از فونت های در دسترس و موجود تطابق کامل نداره . یه جور خط تحریری بین فونت فراز و نستعلیقه. و من به خاطر اینکه دقیقا خود خط کتاب توی پاور باشه بسیاری از کلمات رو دونه دونه از پی دی اف کتاب بریدم و تو فضای فتوشاپ اطرافش رو کامل خالی کردم! تا شکل زیباتر و شکیل تری داشته باشند . طوری که انگار تایپ شده اند!

.

 به جز تصاویری که دونه به دونه و با وسواس پیدا و انتخاب کردم (شاید قابل باور نباشه ولی خیلی وقتها برای گذاشتن یه تصویر حاشیه ای که جنبه ی زیبایی داشته چند صد تصویر و انیمیشن رو زیر و رو کردم تا تصویر مناسب، با کیفیت و حتی الامکان غیر تکراری پیدا کنم . تصاویر اصلی که جای خود دارن!) جاهایی که مجبور بودم از تصویر خود کتاب استفاده کنم ناچار بودم تو فتوشاپ یا ابزار دیگه کیفیت تصویر رو بالا ببرم و جاهایی که با این روش هم تصویر با کیفیت و خوبی درست نمیشد ناگزیر تصاویر رو دوباره بازسازی کردم !!

(فقط کافیه به شباهت زیاد شکلهای پاورهای ریاضی با کتاب توجه کنید . آیا متوجه شباهت و تفاوت شکلهای شیر و زرافه و میمون و . و ترکیب بندی کلی پاورها با تصاویر و صفحات کتاب ریاضی شدین؟ متوجه شدین اونها شکلهای کتاب نیستند بلکه دوباره ساخته شده اند؟!!!)

♥♥♥♥♥♥♥♥

طبیعتا با اینهمه زحمتی که براشون کشیدم دوست ندارم مورد سوء استفاده قرار بگیره و کسی یا کسانی با برداشتن یا تغییر اسم و لگو و یا تغییر و حذف و اضافه ی چند تا تمرین و تصویر به نام خودشون به جایی ارائه بدهند و یا به فروش بگذارندشون . (نمیدونم شاید توقع من زیادیه!)

واقعا درک نمی کنم چرا دوستان دوست ندارند اسم صاحب اثر پای کارش باشه ! مگه وقتی کتابی میخرند یا بهشون هدیه داده میشه اسم نویسنده رو حذف می کنند؟ مگه وقتی فیلمی می خرند یا هدیه می گیرند اون کتاب یا فیلم رو با نام خودشون می فروشند یا منتشر می کنند؟ مگه وقتی برنامه ها و نرم افزارهای آموزشی مثل میشا و کوشا ، فیلم های علوم فندق و . رو می خرند یا بهشون داده میشه فایل قابل ویرایش رو هم می گیرند تا اسم خودشون و مدرسه شون رو روش بگذارند؟!!!! .

.

دیگه اینکه به نظر من پاور هم مثل کتاب و کاغذ و ماژیک و گچ و خط کش و چینه و . ابزار کار هست درست مثل بیل و کلنگ و ارّه و قیچی و . مگه در هر شغلی هر کس باید تمام ابزار اون شغل رو خودش بسازه؟ 

.

.

♥♥♥♥♥♥♥♥

از طرف دیگه به خاطر شرایط موجود و اام به تدریس مجازی، بعضی مدارس و مدیران اصرار دارند برای تبلیغ خودشون و مدرسه شون یا به هر دلیل دیگه ای بگن همه ی معلمهای ما خودشون برای همه ی درسها تولید محتوا کرده اند!!!!! و همکارانشون رو تحت فشار گذاشته اند که هر طور شده تولید محتوا کنند و با اسم خودشون یا مدرسه شون ارائه بدن!!!!! (نه اینکه از نظر اقتصادی و معنوی معلمها تأمین هستند باید از ساعات خونه و زندگیشون هم بزنند برای تولید محتوا!!!!!)

.

بهم میگن بهتره خودت فایل اصلی رو بدی و گرنه خودت میدونی راههایی وجود داره که بدون اجازه ات فایل هات رو ویرایش کنند . قبول دارم این حرف رو . ولی وقتی بدون اجازه ی من باشه پیش خدا من صاحب حقم و کار اونهایی که این کار رو می کنند ی ! 

(ممکنه برای بعضی ها مهم نباشه این حرفها ولی چه بخواهیم چه نخواهیم روز حسابی وجود داره و قاضی عادلی!)

.

لطفا خودتون رو بگذارین جای من و بگین تو این موقعیت شما باشین چه کار می کنین ؟!!!!

از همه ی دوستانی که محبت می کنند و به سپیدمشق سر می زنند مخصوصا همکاران و دوستانی که از پاورها و مطالب ما استفاده کرده اند توقع دارم حتما حتما نظرشون رو بگن!

با کمک نظرات شما انشاءالله درستترین کار رو انجام بدم .

پیشاپیش ممنوووووووون از محبتتون !

پیک نوروز 1401 سپیدمشق

فروش پاورپوینت های قابل ویرایش

کمک فکری لطفــــــــــــــــــــا!

رو ,کتاب ,هم ,تصویر ,کار ,ی ,کرده اند ,دوستانی که ,از نظر ,مدرسه شون ,همه ی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مدار آبی سایت آموزشــی هاش هاش خــوی دوربین مداربسته / تجهیزات حفاظت تصویری / صنعت امنیت یادداشت های محمد شفیعی فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی از تهِ دلم eazama گروه آموزشی تربیت بدنی شهرستان بابلسر فروشگاه اینترنتی فایل بازیابی پیج اینستاگرام با حسن صبوری